Покриття від Глянець - верх майстерності

Хто не чув про те, що верх майстерності - це покриття, яке носиться шість тижнів, і при цьому майже не видно, як зростає нігтьова пластина, а з нею і покриття?
Цьому навчають і школи, і інтернет-ресурси. З хештегом #підкутикулу майстри викладають на загальний огляд свої роботи і безмірно пишаються тим, що йдуть у ногу з часом.

Ця мода виникла, коли майстри, скуштувавши всіх принад роботи з гель-лаком, навчилися наносити покриття, яке ідеально носиться, не тьмяніє, не сколюється і не вигорає. Намагаючись догодити улюбленим клієнтам, майстри стали виконувати якомога глибший манікюр та наносити кольорове покриття якомога глибше під проксимальну складку. Адже як здорово: зробив манікюр, поїхав на море, а він всю відпустку виглядає цілком пристойно, майже не видно, як відросли нігтики. Клієнт щасливий, майстру +100 до карми. І все чудово. Але давайте поговоримо про реальні проблеми,що виникають при виконанні покриття в цій техніці.

Ми завжди маємо пам'ятати, що манікюр – процедура гігієнічна, тобто спрямована на підтримання чистоти і здоров'я. І якщо вже багато в арсеналі сучасного майстра манікюру взято з медицини, то потрібно завжди пам'ятати головне медичне правило: «Не зашкодь!»

Під час манікюру, відсуваючи кутикулу і зчищаючи птеригій, не можна чинити тиск на матрикс-корінь нігтя, адже це може спричинити за собою серйозні проблеми з нігтьовою пластиною надалі. Саме пошкодження матриксу при вичищенні птеригію з-під кутикули є найчастішою причиною появи поздовжніх борозен на нігтьовій пластині. Якщо сильно пошкоджений корінь нігтя, пластина з борознами може відрости. Але може залишитися і назавжди, погіршуючись замість борозен поздовжніми тріщинами всієї товщини нігтя.

Не можна визначити візуально, наскільки короткий або довгий, міцний або слабкий корінь нігтя. Буває, що міцні і здорові нігті мають настільки слабкий матрикс, що завдати серйозну травму можна навіть незначним тиском на нього. Щоб дотримуватися правила «не нашкодь», потрібно орієнтуватися на слабкий і короткий нігтьовий корінь. Працювати з зоною кутикули потрібно дуже обережно. Пушер або фреза мають лежати на поверхні нігтя паралельно самому нігтю, щоб чинити найменший тиск на нього, але в гонитві за ідеально вичищеним підкутикульним простором про це багато хто забуває.

Підняти гарненько кутикулу, щоб під нею фарбувати, можна лише апаратом, зшліфувавши ороговілі клітини шкіри з проксимального валика. Відривати живу тканину від нігтя категорично не можна! При обрізному  манікюрі можна зробити покриття максимально близько до кутикули, але не під неї.

Звільняючи простір під кутикулою, відкриваємо шлях для всіляких інфекцій, навіть якщо манікюр був зроблений стерильним інструментом. Кутикула - це захист нігтя, про це завжди треба пам'ятати.

Клієнт не мусить зазнавати ніяких хворобливих відчуттів. Ідеальне покриття з запаленими валиками виглядає сумно. Але найважливіше те, що клієнти, які люблять покриття під кутикулу, щоб носити його 4-6 тижнів, піддають себе і свого майстра серйозній небезпеці. Виробник гель-лакових систем заявляє, що носити покриття можна не більше 21 дня (3 тижні). Після цього терміну полімерні зв'язки починають розпадатися, покриття стає непридатним для подальшого носіння, навіть якщо зовні цього не видно. Загрожує це в першу чергу тим, що при розпаді полімерних зв'язків елементи виробляють токсини і можуть викликати алергію. Якщо не дотримуватися рекомендацій виробника,то накопичувальна алергічна реакція на токсини практично неминуча. Покриваючи гель-лаком або знімаючи матеріал, потрібно дотримуватися технологій. Те, що не видно неозброєним оком, не завжди безпечно.

Ще один важливий момент: «переношене» покриття небезпечно для майстра при зніманні. Особливо якщо знімання гель-лаку відбувається методом спилювання. Якими б гарними не були витяжки - все одно частинки токсинів разом із пилом від спилювання потрапляють на шкіру і в дихальні шляхи. І якщо клієнти регулярно пропускають рекомендований час корекції, то майстер постійно контактує з небезпечними матеріалами.

Читайте также
комментарии
comments powered by Disqus