Множення в Соробан – просто рахування чи щось більше?

Скажіть, що ви уявляєте  при словосполученні «помножте 9 на 7»?))
Більшість із нас швиденько збігає в закутки  нашої пам’яті і лівою півкулею згадає зазубрену в школі табличку множення.
А пам’ятаєте, як ми, дорослі, коли були молодшими школярами, все літо намагалися вивчити таблицю, надруковану на останній сторінці зошита в клітинку?)) Тому, кому це вдалося, пощастило в числі перших вийти до дошки на уроці математики і, відповівши на запитання вчителя, отримати заслужену оцінку.
А ті, хто все літо прогуляв, і кого навіть суворий тато не зміг засадити за зубріння, сиділи тихенько, опустивши голову, і, як мантру, повторювали: «Тільки не мене … тільки не мене».
Зараз це приємні спогади з дитинства, а тоді це було нудним  заняттям. У школі більшість уроків активно розвивали нашу  ліву півкулю  і тому багато із нас  виросли  «технарями». Нас уже з дитинства ділили на «технарів» і «гуманітаріїв».
Сьогодні, завдяки новим відкриттям, ми можемо повноцінно використовувати можливості і правої,  і лівої   півкулі одночасно і більше не вішати на себе ярлики.
У 2013 році Школа Соробан ™ на чолі зі своїм засновником Юрієм Новосьоловим відкрила в Україні Методику усного рахування  Соробан ™ і вже 4 роки тренує мозок діток від 5 до 11 років.
Школа Соробан не вчить рахувати, її мета не навчити дитину правильно множити, додавати або віднімати. Основні аспекти, за якими приходять в школу Соробан діти, – це:

  • концентрація уваги,
  • швидке прийняття рішення в багатозадачності,
  • швидкість мислення,
  • синхронний розвиток обох півкуль,
  • формування і зміцнення нейронних ланцюжків.

Саме тому, що  школа Соробан - не математичний гурток, в ній не вчать “прямого методу” множення та ділення”, адже ці знання і вміння дитина отримує у звичайній школі. Другий рік у Соробан присвячений множенню без таблиці. Юрій Новосьолов та його команда переклали метод Трахтенберга на рахівниці  соробан. Тепер перший рік на уроках і в домашніх завданнях діти прагнуть до швидкості виконання, а  на множенні включається режим глибокого опрацювання образу, масивів кісточок, картинок-цифр.
Перші  згадки про Методику  усного рахування  з’явилися трохи більше 25 років тому в Японії і Китаї. Згодом вміння рахувати за допомогою рахівниць  соробан поширилося по всіх  східних  країнах і дісталося  Європи. Початковою функцією такого способу  було вміння рахувати і знання числа і цифри. Було відзначено: що частіше людина, а особливо дитина, займається усним рахуванням, то краща її  мозкова діяльність. Створюючи в уяві рахівниці  і проводячи на них розрахунки, діти активно розвивали ліву і праву  півкулі свого мозку. Методика рахування  на соробан була названа ментальною  арифметикою.

У 2013 РОЦІ ЮРІЙ НОВОСЬОЛОВ УДОСКОНАЛИВ КЛАСИЧНИЙ ЇЇ ВАРІАНТ, ДОДАВ АЛГОРИТМИ, СТВОРИВ ТРЕНАЖЕР НА КОМП’ЮТЕРІ, ПРОПИСАВ МЕТОДИКУ ВИКЛАДАННЯ І СВІТ ПОБАЧИЛА СУЧАСНА ВЕРСІЯ МЕТОДИКИ УСНОГО РАХУНКУ СОРОБАН ™.

Перший рік йде навчання + і -, відпрацьовується швидкість обчислення, багатозадачність, швидкість концентрації уваги. Кожна наступна тема додає до попередньої свій алгоритм, збільшуючи роботу мозку з обробки інформації та зміцнюючи зв’язок між лівою  і правою  півкулями .
Починаючи множення, до вже вивчених і закріплених  алгоритмів   додаються правила для множення без таблиці, використовуючи тільки рахування  і вміння оперувати отриманими знаннями в нових темах. Множення в Соробан – НЕ математичний трюк, не  хитрість. Це найвищий ступінь у синхронізації півкуль, у формуванні і зміцненні нейронних з’єднань. Це глобальне опрацювання багатозадачності і концентрації, пам’яті, вміння використовувати весь масив знань за попередні теми.
Якщо порівняти з розвитком автомобілів, то перші теми в Соробан – це парова машина, друге півріччя тем – авто на ДВЗ, множення – сучасний автомобіль, в якому поєдналися не тільки можливість переміщень, а й комфорт з безпекою і стилем.
Як побачити різницю? Дивіться на результати дітей, на їхні вміння і можливості після навчання в Школі Соробан та інших школах КМА. Пам’ятайте:
Соробан не вчить рахувати, Методика Соробан тренує мозок, вчить швидко думати!
Мовою машин - це з’єднувати комфортне переміщення зі  зручністю, безпекою та стилем!
Уже місяць як наші діти опановують множення в Кременчуцькій філії школи «Соробан». Ми, тренери, з гордістю спостерігаємо за їхніми успіхами. Яка при цьому потрібна концентрація! Перший рік тренувань дав їм багато вмінь – і головне, на наш погляд, – бажання взнавати нове!

 

Читайте также
комментарии
comments powered by Disqus