Оксана Іванець: «Справжній косметолог обов’язково має бути ще й психологом та уважним слухачем»

Наша гостя сьогодні – Оксана Іванець, власниця салону краси «Анжеліка». Косметолог за фахом, медик за освітою, пані Оксана після 12 буремних років роботи на кременчуцькій «швидкій» з головою занурилася у косметологію. Зробила це, коли на власні очі переконалася, наскільки відчутно професійні косметологічні  процедури  можуть  покращити не лише зовнішність жінки, а й  її внутрішній стан, а, відповідно, і життя!

   Пані Оксана переконана, що справжній косметолог  обов’язково має бути    ще й психологом та уважним слухачем:

  – Люди приходять до косметолога не лише через проблеми зі шкірою, а й  через якісь складні обставини життя, всупереч  яким вони все-таки хочуть  бути красивими. Серед моїх клієнтів є одна дуже мила, тендітна жінка. У неї  дуже-дуже серйозні проблеми зі станом здоров’я. Та, попри це, вона хоче  бути красивою!  Я пишаюся мужністю цієї жінки! Ми разом з нею  радіємо  результатам, яких нам вдалося досягти, – каже пані  Оксана.

  Серед своїх здобутків вона найдужче  пишається  постійними  клієнтами,  які користуються її послугами  вже понад 10 років.  А таких чимало – адже  перш ніж відкрити власний салон пані  Оксана  вісім  років працювала у    відомому  салоні  «Марія арт студіо».  Лише потім  виникла ідея створити  свій заклад краси.  Натхненником  стала донька пані Оксани, Анжеліка.    Так з’явився салон краси «Анжеліка»,  названий на честь двох  найкрасивіших жінок у житті Оксани Іванець – її доньки Анжеліки та  легендарної Анжеліки – маркізи Янголів.  Відтоді сьогодні  і завжди  у  салоні «Анжеліка» Вас чекає команда  фахівців, готових поліпшити і Вашу  шкіру, і Ваше самопочуття.  А на додачу ще й уважно вислухати. Заходьте!

  «Стоп акне!»

  Власниця салону краси «Анжеліка»  Оксана Іванець презентує  пізнавальну безоплатну акцію для підлітків з догляду за проблемною  шкірою. Досвідчений косметолог переконана – якщо вчасно навчити  підлітків грамотно доглядати за шкірою, проблеми  акне/прищів взагалі    можна уникнути!

  Сьогодні  пані Оксана розповість читачам «Это здорово!» про тонкощі  догляду за проблемною шкірою підлітків.

 –  Пані Оксано, чим викликане ваше бажання провести  просвітницьку акцію для підлітків з догляду за проблемною  шкірою?

–   Я хочу допомогти дітям та їхнім мамам. Я працюю косметологом понад 10 років і за цей час бачила чимало дітей із проблемною шкірою, наразі їх стає все більше – можливо, тому, що у сучасних дітей гормональні зміни починаються вже у 9 років, а не у 10-12, як це було ще 15 років тому. І все частіше до нашої студії приходять мами з дітьми, щоб проконсультуватися, що їм робити з проблемним обличчям? Я розповідаю, а мама сидить на канапі і поспіхом записує поради  до блокнота. Тому і виникло бажання зібрати разом побільше дітей та навчити їх самостійно і грамотно доглядати за власною шкірою.

– Проблеми зі шкірою частіше трапляються у дівчат чи у хлопців?

– Неважливо, якої статі дитина, головну роль тут відіграє зміна гормонального фону.

– Гормональний фон змінюється у всіх дітей, натомість прищі з’являються далеко не у всіх. Які фактори сприяють появі прищів у підлітка?

– Зміни гормонального фону сприяють посиленому виділенню сала на поверхні шкіри, через це розширюються сальні залози, при безграмотному догляді  вони досить швидко забиваються надлишками сала, а це вже є сприятливим середовищем для розмноження бактерій. Звідси і висипи на шкірі. Але цього можна уникнути і мати здорову шкіру, якщо правильно за нею доглядати.

– Які ознаки здорової шкіри?

– Найперша ознака здорової шкіри – рівний колір без висипів.

– Яка найпоширеніша помилка підлітків із проблемною шкірою та посиленим виділенням сала?

– Найголовніша помилка  – те, як вони вмиваються. За ніч на поверхні шкіри накопичуються надлишки сала, зранку дитина встала і вмилася водою – тобто вона просто розмазала те сало по шкірі і забила пори, через це на шкірі утворилася сальна плівка, а від неї вже дуже близько до появи прищів. Крім того, через таке вмивання на поверхні шкіри утворюється лужне середовище, а наша шкіра цього не любить, її, навпаки, треба підкислювати.

– Але ж діти не завжди вмиваються лише водою, вони вмиваються водою і милом, хіба це неправильно?

–  Звісно, що неправильно! Підліткам із проблемною шкірою не можна користуватися милом, бо воно дає лужну реакцію, яка шкодить шкірі! Під час акції «Стоп акне!» ми це покажемо дітям на прикладі хімічних дослідів, так вони краще зрозуміють, що відбувається з їхньою шкірою.

– То чим же підліткам умиватися, якщо ані водою, ані милом не можна?

– Ні, водою, звісно, можна, але не з милом. Дитині треба забезпечити правильний домашній догляд та правильний набір засобів для догляду. Не обов’язково купувати виключно брендову косметику, я вважаю, для підлітка це не потрібно, треба просто грамотно підібрати косметичні засоби. Я часто пропоную дітям, які приходять до нас із проблемною шкірою, сфотографувати свої косметичні засоби – свої пляшечки – і показати мені. Якщо там є те, що підкислює шкіру, - користуємось ним, в іншому ж випадку підбираємо необхідні косметичні засоби – пляшечки, як ми їх називаємо з дітьми.

– Які ж пляшечки потрібні для догляду за шкірою підлітка?

– Їх три – гель або пінка для вмивання, тонік та крем.

–  Як ними користуватися?

– Найперше – це вмивання, для цього треба застосовувати гель або пінку, кому що більше до вподоби.  Після вмивання обов’язково треба застосувати тонік. З приводу цього засобу часто сперечаються, чи потрібен він взагалі. Я переконана, що тонік абсолютно необхідний. Його функція – відновити pH шкіри після вмивання. Без застосування тоніка немає сенсу наносити на шкіру крем, він не працюватиме так, як треба, бо ви накладатимете його на шкіру, яка має лужну реакцію.

– А який крем потрібен підлітку?

– Зазвичай зволожувальний, він універсальний, його можна наносити зранку та ввечері. Однак це ефективно,  якщо шкіра нормальна, якщо ж уже виникли проблеми з висипами, ми підбираємо спеціальний крем – антибактеріальний та протизапальний.

  –  Зрозуміло. Але ці    поради стосуються    підлітків, у яких  почалися зміни  гормонального фону,  але висипів ще немає.  Які процедури пропонує  Ваша студія краси для  підлітків з акне різних  ступенів тяжкості?  Скільки триває їхнє  лікування?

 – Немає однакового  терміну часу для всіх. У  складних випадках з акне  2-3 ступеню лікування  може тривати рік.  Натомість ми маємо  випадки, коли до нас  приходять діти, які  лікуються від прищів по 7  років, і вже після другої  процедури у них  відбувається значне  покращення – площа  висипів зменшується до  20% замість 100%.        Такі випадки дуже надихають.

– Які процедури Ви застосовуєте для досягнення таких результатів?

– Краще скажу, які процедури я точно не застосовую у складних випадках з акне 2-3 ступеню. Я не роблю чистку! Це дуже поширена помилка, чимало косметологів її роблять. Натомість, якщо є запалення і площа висипів значна, чистка категорично заборонена!  Потрібні лікувальні процедури, підсушувальні  пілінги тощо.  Іноді перш ніж застосовувати салонні процедури, потрібно проконсультуватися з фахівцями.  Я, наприклад,  давно  обрала для співпраці досвідчених дерматолога та гінеколога, до яких я можу направити дитину на консультацію, якщо вбачаю у цьому потребу. На жаль, у нашому місті немає щільної співпраці  між  косметологами та лікарями-дерматологами, гінекологами тощо.

– Які із салонних процедур найефективніші для лікування висипів?

– Всі. Не можна назвати якусь окрему процедуру, це неправильно – застосовувати до всіх однакову методику. Я віддаю перевагу індивідуальному підходу, бо у кожного клієнта своя історія, свої проблеми, і лікувати їх потрібно індивідуально.

– Що Ви вважаєте гарним результатом?

– Якщо зі 100% площа висипань зменшилась до 20%  – це дуже гарний результат. Проте ми маємо клієнтів, які приходили до нас з акне 2-3 ступеню, а виходили з чистою шкірою.

– Ви можете щось зробити з жахливими слідами, які залишаються на шкірі після того, як підлітки самотужки давлять прищі?

– На жаль, це роблять не лише підлітки, а  й дорослі люди, більше того, таке іноді роблять косметологи під час чисток, хоча так чинити не можна! Звісно, ми працюємо з наслідками акне, ми називаємо це «пост-акне».  Для мінімізації таких наслідків застосовуються глибокі пілінги в осінньо-зимовий період, мікродермабразія, із інвазійних методів це мезотерапія, біоревіталізація.

–  Після курсу процедур лікування акне клієнт назавжди позбувається прищів чи цей результат необхідно відновлювати, проходячи через якийсь час новий курс процедур?

–  Знаєте, це як з людиною, яка важила 100 кілограмів і схудла на 50. Але ж для того, щоб знову не набирати вагу, мусимо дотримуватись певних правил. Так і у випадку з акне – маємо дотримуватись правил, здійснювати грамотний і регулярний домашній догляд за шкірою. А як це робити – ми навчимо, для того і збираємо дітей на майстер-клас із догляду за шкірою!

 

Школа  косметології  Оксани Іванець:

«Зі 100 випускниць нашої школи 79 уже працюють!  А найкращі – у нашому салоні!»

Оксана Іванець, власниця салону краси «Анжеліка», представляє Школу косметології  та новації, які там відбуваються.

 Школа працює три  роки. За цей час навчальний курс прослухали близько 100 учениць і більшість із них уже працюють у салонах Кременчука та Києва.

Засновник школи, Оксана Іванець,  має професійну медичну освіту, понад 12 років працює у косметології  (косметолог-провізор), пишається клієнтами, які  користуються  її послугами по 10  і більше років, і вважає, що сумлінному косметологу не варто боятися конкуренції – бо  якщо він відповідально  ставиться до кожного клієнта, це найнадійніша  запорука успіху.

– Пані Оксано, з якою метою Ви створили власну Школу косметології?

– Я її започаткувала, бо подумала, що вже маю певний корисний досвід, який варто передати учням. У сфері косметології я працює вже понад 10 років, постійно вчуся, відвідую майстер-класи,  спілкуюся з колегами-косметологами, тож маю чим поділитися з учнями.

–  Але ж Ви навчаєте конкурентів, хіба ні?

–   У мене немає конкурентів. Кожен майстер має власних клієнтів, якщо він буде сумлінно до них ставитись, все буде добре і йому не треба буде боятися конкурентів.

– За якою програмою працює Ваша школа, хто її автор?

– Програму написала я, вона розрахована на два місяці навчання. Ми збираємося тричі на тиждень, працює ранкова та вечірня група – як кому зручно.

– Чому Ви вчите слухачів школи?

– Ми ведемо теоретичний та практичний курс. Теорію необхідно знати, тому ми вчимо з дівчатами септику, антисептику, я знайомлю їх із тим, з чим стикаюся щодня – зокрема, вони мають розумітися на окремих дерматологічних захворюваннях. На практичних заняттях ми працюємо руками. Я переконана – жоден апарат не дасть клієнту того, що можуть зробити вправні руки майстра.

–  Що вони вчаться робити?

– Чистки, базовий  догляд,  депіляцію,  масаж обличчя, гальваніку тощо.

– Які новинки з’явились у Вашій школі цього сезону?

–  Їх кілька. Ми почали працювати зі студією  Beauty Line Олени Павлової. Це студія сучасної апаратної косметології. Наразі є великий попит на апаратні процедури, і я хочу, щоб мої учениці досконало володіли цими техніками. Я можу працювати лише з тими, кому беззаперечно довіряю, Олену Павлову я знаю дуже давно і повністю  довіряю цьому фахівцю.  Дуже вдячна їй за співпрацю.

– Маєте ще якісь новації у навчальній програмі?

– Так, ми почали складати протоколи. Я даю дівчатам домашнє завдання: скласти протокол косметичних процедур. Це необхідно для того, щоб вони розуміли, які засоби  вони наносять та як вони діють на шкіру.  Розуміння – це дуже важливо, щоб не намащували  потім безрезультатно одне на одне. Клієнт приходить до нас за гарним результатом і ми маємо його забезпечити! Я взагалі дуже люблю бачити результати, тому й роботу свою люблю, бо вона дає можливість побачити результат!  І  ученицям кажу: не сподівайтесь, що прийдете на роботу й одразу почнете заробляти купу грошей!  Спершу ви  зароблятимете добру репутацію, а потім вже можете щось отримати навзаєм.

– Ви вимогливий учитель. Кажуть, можете  не видати лінивій учениці диплом?

–  Так, можу і не видати,  якщо не бачу зацікавленості та відповідальності. Адже дівчата прийдуть працювати до якогось салону, якщо вони не справлятимуться, це репутаційні ризики. Ми відповідально ставимось до клієнтів і бережемо репутацію, отож все чесно – я дівчат  попереджаю про це перед початком занять.

–  А гарних випускниць, якими пишаєтесь, маєте?

–  Звичайно!  І найкращих я залишила у нашому салоні. Зі 100 наших випускниць 79 уже працюють, ми допомагаємо їм із працевлаштуванням.  Я з усіма підтримую контакти,  даю поради, якщо треба. Зараз у мене випускаються дівчата, ще випускного не було, а троє вже тиждень як працюють у салонах краси.  Дуже приємно, коли телефонують власники салонів і дякують за гарних косметологів. Це дуже-дуже приємно, тому й працюємо!

Анна Самойленко

Читайте также
комментарии
comments powered by Disqus