«Робочий Трикутник» МІФ

Наприкінці грудня 2016 року один з відвідувачів нашої виставки пішов із повною впевненістю в моїй нікчемності як дизайнера. Справа в тому, що коли я говорив про логіку пересування під час приготування їжі, він вирішив, що я маю на увазі так званий «робочий трикутник». А на моє зауваження, що він тут ні до чого, продовжив заперечувати, стверджуючи, що з завданням розташувати холодильник, мийку і варильну поверхню по трикутнику впорається будь-який учень початкової школи. Певно, саме цей відвідувач і не хотів дізнатись щось нове про кухню, тому і не сприймав мої докази. Дуже рідко, але так буває.

Про «робочий трикутник» говорять дуже часто. Навіть дизайнери. Але правда в тому, що цей принцип не має ніякої практичної цінності. Як мінімум тому, що трикутник можна провести через три будь-які  точки. А як максимум  тому, що під час будь-якого приготування знадобляться п’ять функціональних зон, а не три:

1. Спочатку необхідно взяти продукти для приготування.
2. Потім їх слід помити або звільнити від упаковки.
3. Потім необхідно підготувати продукти: нарізати їх, змішати та додати приправи.
4. Потім обробити їх нагрівом.
5. І в останню чергу слід подати готову страву до столу.

Завдання сучасного професійного дизайнера - обрати найкращий варіант форми розташування меблів у приміщенні, розмістити функціональні зони таким чином, щоб виключити зайві пересування та маніпуляції під час приготування страв і забезпечити найкращий рівень використання внутрішнього простору меблів та комфорту доступу до   їхнього вмісту. Зрозуміло, що «робочий трикутник» тут не допоможе.

Я багато разів бачив дуже слабкі (з точки зору ергономіки) кухні, які дизайнери з гордістю демонстрували як зразкові приклади принципу «робочого трикутника» в дії. І це велика проблема для Замовників, бо,простий для розуміння і використання, цей принцип дає привід випадковим у  дизайні людям вважати себе експертами та давати поради, які частіше за все призводять до безлічі зайвих переміщень і маніпуляцій для Замовника на наступні довгі роки.

Якщо Ви хочете створити насправді безпечну, комфортну, якісну та надихаючу кухню, забудьте про «робочий трикутник». Він не приведе Вас до цієї мети, тому що не охоплює задачу в цілому і не є конкретним. У будь-якому випадку кухню слід розглядати як сукупність п’яти функціональних зон, які необхідно розташувати так, щоб мінімізувати пересування та маніпуляції під час приготування їжі. А щоб знайти найкраще із можливих рішення, треба мати досвід. Тому кращий варіант – скористатись послугами професійного дизайнера саме кухонного інтер’єру. Справа в тому, що найчастіше за все життя людина замовляє нову кухню від двох до п’яти разів. Тобто досвід зовсім невеликий. А досвід дизайнера, що надає послуги широкого спектру, просто фізично не може у будь-який час бути достатнім. Я вважаю, що саме через це принцип «робочого трикутника» і набув такої популярності.

Незалежно від того, як Ви будете створювати нову кухню, самостійно чи за допомогою дизайнера, я бажаю Вам найкращого результату.  На моїй сторінці у соціальній мережі (https://vk.com/s.nepeipivo) Ви у будь-який час можете викласти проект, який для Вас створив дизайнер, щоб його перевірити. Я обов’язково знаходжу час для того, щоб надати коментарі. А також раджу познайомитись зі статтями про кухню, які я писав раніше. Так Ви зможете в подальшому приймати  рішення більш компетентно.

Відвідайте нашу виставку на другому поверсі торгового центру
«Арсенал» по вулиці Театральній (Воровського) 42,
Питання мені можна поставити по телефону (098) 223-33-22
або на e-mail: sgeits@mail.ru

Читайте также
комментарии
comments powered by Disqus